Svet-Stranek.cz
Bryta and Disaster

Novinky:Osobní stránka na adrese: bryta.nafotil.cz

Novinky

Co je u nás nového, co děláme o víkendu a co nás potkalo

5.2.2013

 

Hrozně ten čas letí, nestíhám nic ani psát novinky.

Aladar, kterému ale říkáme Ládiku roste před očima. Už má za sebou první štěkací záchranářský trénink a myslím, že úspěšně. Taky má za sebou první narkozu. Rozřízl si tlapku na sutině a to tedy pořádně měl cca 8 vnitřních stehů a 4 vnější. No ale jako marod se nechoval, takže neustále jsme hledali sundané obvazy a botičky, nijak ho to nebolelo, tak se ani nešetřil...no byl to 14ti denní boj, ale tlapka je už v pořádku a můžeme se tak věnovat výcviku a procházkám.

Bryta i Dizina se též úspěšně účastní záchranářských cvičáků, Bryta se lepší a začíná mít těžší hledání, už ne jen odbíhačka ale hledání víc než jednoho figuranta, zatím je z toho celkem zmatená, ale nemůžu chcít zázraky.

Dizinka se taky snaží, je rychlá naorzdíl od Bryty používá nos a ne jen oči a začíná i poměrně pekně a jistěji štěkat, tak uvidíme.

Panička si splnila svůj sen a začala se učit na koni... našla jsem si náhodou děsně fajnovou stáj v Lázních Bohdaneč s ještě fajnovějšími lidmi a snažím se najít volný čas, aby to mé účení se někam postupovalo.

Toť vše, nic dalšího mě nenapadá :-)

video Ládík prvně štěká ZDE

a FOTO Z LÍTÁNÍ PO LOUCE :-) ZDE

 

2.1.2013

Rok 2013 nám nezačal až tak šťastně, jak bychom si přáli....Dnes nás opustila, na svůj svátek, naše kokří dáma Karinka :-( Už nebylo zbytía na veterině jsme ji museli nechat navždy uspat.... Je smutné, že mají oprotinám lidem tak krátký život.... a ještě smutnější, že neumřou sami, ale že jemusíme nechat uspat....

Karinko byla jsi skvělý pes, nejlepší kokršpaněl jakého jsemkdy poznala. V zimě si mě tahala na běžkách, v létě po chvilce přemlouváníplavala, ale jen v řece a byla jsi skvělá máma! Alespoň tě už nic nebolí!

31.12.2012

Naše smečka se rozšířila :-)

26.12. jsme jeli na Slovensko na bleskový výlet. Vstávali jsme dosti brzo, takže na místě jsme byli už v 9 ráno.... a vyzvedli jsme Aladara :-)

Aladar je australský honácký pes, pekelně živé stvoření, které neustále něco vymýšlí :-) S Dizinou si padli do oka, tak se ustavičně vzájemně mučí :-) více o Aliho původu najdete v jeho složce.

25.11.2012

Včera jsme se zúčastnily s Brytou zkoušek záchranářké způsobilosti ZZZ, moc jsem si nebyla jistá s poslušností, ale že mě ta potvora bloňďatá nemile překvapí na stopě jsem nečekala, no jo....dokážou si teda vymýšlet..... chvilku šla pěkně, ale ještě před lomem ucítila figuranta na konci a už se vyprdla na stopu a chtěla rovnou k němu..... předmět úplně vynechala.... tak na jaře druhý pokus :-)

19.11.2012

V neděli jsme byli fotit na svodech a bonitacích v Mladé Boleslavi a při té příležitosti se Dizina otrkávala v kruhu s panem rpzhodčím a pak si zacvičila :-) V chůzi u nohy se lepší a vyrostla z ní krasavice.....za foto děkuju Míše Václavů :-)


17.11.2012

Čas neuvěřitelně utíká a já nějak nestíhám přidávat aktualizace, facebook pohlcuje vše nové... :-)
Od léta se s holkama věnujeme trénování stop a Brytu připravuji na ZZZ, BH a FPr2, tak snad se něco zadaří :-)

 

16.8.2012 Máme za sebou prázdniny

Letní měsíce utíkají neuvěřitelnou rychlostí a ty podzimní se nám lepí na paty. A jelikož je podzim období psího sportu a především zkoušek, vrháme se do příprav s oběma holkama... Jelikož nás cghytla záchranařina plnou parou, pokusíme se s Brytou na podzim složit vstupní zkoušku záchranného psa ZZZ a s Dizinou jakoukoliv první zkoušku :-) Tak teď se jen donutit něco dělat... 
O prázdninách jsme byli na dvou táborech, jeden byl pořádaný přímo hovawart klubem v krásné krajině Vysočiny ve Švábově, celý týden jsme se soustředěně věnovali stopám, obranám a poslušnosti... foto z tábora zde. A první týden v srpnu jsme se 5 hodin projeli do Jižních Čech pod Lipno, kde jsme se pro změnu perně věnovali záchranářskému výcviku. Oba tábory byly skvělé a strašně utekly.... Hodně nám ale daly a těšíme se na za rok :-) foto z druhého tábora zde, den po dni....


 22.4.2012 Sutiny

O víkendu jsme se s Dizinou zúčastnily sutinového výcviku v brněnci u Svitav, sutiny to byly opravdu obří prý cca 15ha, takže bylo kde pracovat :-) Dizina se snažila občas to bylo lepší, občas horší..... každopádně to byl výborný víkend se skvělými lidmi, nabrala jsem spousty informací a zkušeností a můžeme pokračovat směle dál :-)

foto zde


4.4.2012

V neděli jsem s oběma holkama vyrazila na cvičák do Spyty, ráno jsme si střihly stopy, obě mě moc potěšily, Dizina vypracovala stopu tvaru U, zatím bez předmětů, šla moc hezky, ověřovala, občas vyšla malinko mimo, ale sama natáhla a vrátila se. Bryta měla stopu ve tvaru L, 3 předměty, šla opravdu pěkně a přesně, předměty zalehla s malou pomocí... opravdu se holky vytáhly! Na poslušnosti mi udělala radost především Bryta, která cvičila s daleko větší chutí, krásně sledovala, překážky a obrany jsem s ní už v ohledu na březost nedělala. S Dizinou budeme na poslušnosti muset zapracovat na koncentraci a výdrži. Na obranách udělala pokrok, začala štěkat! Konečně :-)

Bryta se uklidňuje a začíná se chovat jako těhule :-))

 


BRYTA JE BŘEZÍ, K TÉTO PŘÍLEŽITOSTI ZALOŽENA STRÁNKA PRO CHOVATELSKOU STANICI CZECH SOUL, KDE NAJDETE VEŠKERÉ INFORMACE O PRVNÍM VRHUjsou otevřeny přihlášky na skvělém  dogtreku se speciálem pro hovawarty

INFORMACE ZDE

VŘELE DOPORUČUJI!7.3.2012 Konečně se vysušily louky a mohli jsme vyrazit na stopy!

Včera nás sluníčko vytáhlo na první letošní stopy, oběma jsem našlápla L-kovou stopu, Bryta měla 2 předměty. Oběma holkám to moc šlo, snažily se a udělaly mi radost!

 


5.3.2012 O víkendu jsme měli na pilno

V pátek a sobotu si Bryta užívala krytí a Dizinka v sobotu absolvovala výcvik se záchranáři, zkoušela překážky a hledání osob v plochách, to ale zatím jen, že osoby viděla a neštěkala, jen k nim doběhla :-) pát fotek s ploch zde a aby toho nebylo málo, odpoledne jsme s holkama vyrazili ještě do luk na procházku, všude jsou obrovské louže po sněhu a tak holky řádily ve vodě :-) foto zde


Máme nakryto!

Dnes se nám konečně podařilo nakrýt Brytu, tak teď budeme čekat cca 25 dní na ultrazvuk.

 V pondělí jsme byli na krevním odběru

V pondělí byla Bryta na odběru krve, mázadní nohu vyholenou, protože má prý atypicky vedenou žílu... takže to bylonadvakrát, ale zadařilo se... Bryta stála, ani se nehnula a ještě vrtělaocasem! To si zase u mě našplhala :-)

Hodnota progesteronu v krvi byla zatím nízká, takže zítra (středa) jdeme znovu a uvidíme jak se progesteron zvedl, je možné, že krytí proběhne již zítra, ale spíše to vidím na pátek.


Bryta konečně hárá!

Jestli vše půjde tak jak má, příští týden pojedeme na krytí za Čikem a když se zadaří, budeme očekávat na konci dubna štěňátka!

vala


Svod mladých - D-Z kejvalky jsme úspěšně zdolali

Máme za sebou Bonitaci, Bryta ji zvládla na 1 :-)

V sobotu jsme se s oběma holkama zúčastnili klubové výstavy, Dizinka se paní rozhodčí moc líbila, ale jelikož nebyla moc ochotná se nechat ohmatat, dostala VD, ale to do příště dotrénujeme :-) Bryta má pěkný posudek a známku V, vyřazená byla jako 7 z 22 fen...takže si myslím, že je to také úspěch :-)

V neděli mi trochu hrály nervy..... snažila jsem se uklidnit, ale moc mi to nešlo... Bryta měla č. 14.... povahové testy rychle utíkaly, a tak se na nás brzy dostala řada.... Překontrolovat tetování v uchu,  a hurá na střelbu...tam jsem si byla jistá, Bryta nikdy reakci na střelbu neměla.... poprvé jen zvedla hlavu a podruhé už čuchala něco na zemi...pak následovala hra, která byla pro všechny trochu obtížná, protože v místě kde se prováděl povahový test se den před tím pohybovalo spousta psů a bylo tu tudíž vše označkováno a počůráno...ale Bryta se nakonec dala přemluvit a o balonek se krásně tahala... do skupinek bylo vylosováno jako rušivý efekt, houkačka a igelit.... ani jedno Brytu nerozhodilo jen se natáhla zvědavě k předmětům :-) přivolání do skupinky taky bez problémů, sevření v pohodě a ponechání u kolíku měla na háku... :-) Povahový test jsme zvládly...ale věděla jsem, že měření je pro všechny psy daleko horší.... Bryta došla v klidu na dřevěnou desku, žádný prostest prostě stála jak přišpendlená k desce a trpělivě čekala až ji celou dokola změří, napočítají zuby a překontrolují barvu oka.... pak už jen pohyb, který námtradičně nešel, ale nakonec se to povedlo a bonitační kód byl na světe :-) HURÁ.... všechno ze mě spadlo.... pak už jen dofotit psíky ze svodů a bonitací a hurá domů....byl to opravdu náročný víkend, ale podařený..vyšlo počasí, všude samí příjemní lidé, pořadatelé vše zvládli na jedničku a já tímto děkuji všem hw kolegům za spolupráci a podporu :-)

 


červenec-srpen 2011

Dlouho žádná aktualizace, podlehla jsem facebooku :-)

Tak jak bych to všechno shrnula...

V červenci jsme byli všichni na krátké dovolené v Krkonoších, holky byly nadšené, dlouhé procházky na 20 km, zvládly s přehledem :-)

V srpnu bylůa asi nejstěžejnější akce tábor v Tyře, kde jsem byla jen s Dizinou... obrany jí moc nešly, ale zato stopa byla krásná....

foto přidám brzy...

Tak zatím takto ve zkratce :-)

27.-29.5.2011 Výcvikový víkend u Sázavy

O víkendu jsme s Dizinkou absolvovali první výcvikový víkend, výcvik se odehrával v krásném prostředí kempu YMCA u Sázavy  nedaleko Českého Šternberka. Bohužel počasí moc nevyšlo, a tak jsme v pátek přijeli do vydatného deště a zimy.V podvečer se ale i přes špatné počasí konaly první obrany, Dizinka měla trochu strach z figuranta, prostě pro tak malé štěně je dvoumetrový chlap hrozba J))) Obrany se ale v sobotu lepšily a v neděli už Díza kousala na peška….šikulka.V sobotu ráno jsme v hojném počtu jeli na stopy na nedaleké louky, terény nebyly úplně podle našich představ, ale tak co se dá dělat, je stopařská okurková sezona, Dizina stopovala ale suprově, soustředěně a bez chybky…přejdeme tedy na lomy s tupým úhlem.Sobotní poslušnost se nám taky vydařila, Díza je soustředěná a velmi snaživá, hlavně pekelně žravá! Dostala jsem rady, jak dělat některé věci lépe a jak některé věci začít. V neděli jsme stihli ještě dvě kola obran a hurá domů.Počasí se umoudřilo až v neděli ráno, v sobotu byla přes den zima, ale naštěstí už nepršelo, tak jsme se s rodinkou mohli vydat na hradní výlet, všem doporučuji, Český Šternberk je impozantní památka!Celkově byl víkend velmi vydařený a těším se na další takto přínosnou výcvikovou akci…foto

 


Víkend na Knížecím rybníku u Tábora

byl velmi vydařený, nakonec i počasí celkem přálo. V pátek jsme do místa konání výstavy dojeli kolem 19:00, rychle ubytovat a připravovat. Ráno to byl šrumec, na ploše byly tři kruhy, díky tomu měla výstava hladký a rychlý průběh. Bryta mě velice překvapila s jakým klidem běhala v kruhu a nechala si vše líbit, nakonec si vyběhala známku Výborná a skvělý posudek,  pan rozhodčí nás z kruhu odvolal až jako šesté, na jednu stranu je to škoda, ale na druhou mezi 33 fenami být šesté je přeci super výsledek!!!

Disaster byla snad ještě lepší než Bryta, absolvovala svou první výstavu a zvládla ji s přehledem, všechno ji zajímalo, bavilo, s každým se chtěla kamarádit... V kruhu se úžasně předváděla, ukázala krásný postoj, nechala si prohlédnout zoubky...a protože byla naprosto vzorná dostala známku VN1 a super posudek. prostě takové úspěchy jsem opravdu nečekala!!!

V noci ze soboty na neděli se nám poněkud pokazilo počasí a celou noc pršelo až do rána, dost se ochladilo, takže svody a bonitace probíhaly v chladném počasí, pro psy super, pro pánečky už tak ne...od focení jsem měla uplně zmrzlé ruce. Bonitace a svody proběhly taktéž bez komplikací....cesta domů byla pohodová..prostě skvělý víkend!!

 


Máme za sebou skvělý víkend

V sobotu 7.5. jsme se vydali do Krkonoš, do Vrchlabí na náš první dogtreking, specializovaný na hovawarty. Čekala nás trať dlouhá 21 km. Dizinka zůstala doma s pánečkem a já s Brytou vyrazila vstříc novým zážitkům v kopcích. Ráno v 7hod nás vyzvedl druhý team - Katka, Marek a Čiko.

Na startu panovala příjemná atmosféra, všichni měli úsměv na tváři a těšili se na výlet.

Ze startu, který byl u restaurace U Švejka jsme vyrazili kolem kostela nahoru na Žalý...to byl kopec! Nahoře se objevoval sníh, bylo slunečné a teplé počasí a naši hovíci byli za chvilku zmožení vedrem.... na kopci jsme si dali pauzu, vylezli na rozhlednu a pokochali se krásnými panoramaty... pesani nabírali dalších sil.... Další část byla pro změnu z kopce po sjezdovce dolů.... no řekla bych, že do kopce byla cesta příjemnější... z kopce jsme museli psy brzdit a z toho za chvilku pekelně bolelo všechno!

Vúdolí protékalo Labe, a tak jsme pejskům dovolili smočit si rozpálené paciny a pořádně se občerstvit před dalším výstupem, tentokrát nás paní pořadatelka vyhnala po horské asfaltce nahoru do Strážného... To byl ale opravdu očistec...zlatý Žalý! Na sluníčku nám brzo došly síly... a když jsme dorazili na kopec, k hospodě U Černého Petra, padli jsme nejen my, ale i Bryta s Čikem.... energii jsme doplnili kofolou a pesani pár granulkama a už už ženeme dál...dolů do Vrchlabí, do cíle... hurá.... Cestou dolů trochu zakufrujeme, ale brzo se zase orientujeme v terénu i mapě a jdeme správnou cestou, když vyjdeme z lesa konečně vidíme vrchlabský kostel a tím vlastně cíl... Ještě poslední 2 km a jsme opět U Švejka, kde na nás už netrpělivě čeká pořadatelka Míša...no jo...tak jsme to pojali asi víc rekreačně než ostatní :-) ale ta čokoláda se šlehačkou na Žalým stála za to :-)) foto  foto u Čika

Vyhlášení probíhalo ve skvělé a tleskající atmosféře! Každý nehledě na to, na jakém místě skončil, vyhrál krásné ceny.

Ještějednou tedy děkuji pořadatelce a Míšo, klobouk dolů!!!


Čas letí...

Strašně utíká čas a tak nějak mi přijde, že den má hrozně málo hodin....jinak řečeno - NESTÍHÁM. Bryta má teď klidový režim, kvůli rozseknuté pacině, aby se vyléčila do treku, který je příští týden. S Dizinkou každý den proscvičujeme poslušnost, stopy jsem teď stíhala jen 1 týdně..musím se polepšit...V sobotu jsme zavítali do Lázní Bohdaneč na otevírání lázeňské sezony, aby se Dizinka socializovala mezi lidma..byla v pohodě :-)

foto z výletu ZDE


21.4.2011 Výcvik, výlety - nevíme co dřív...

V minulých týdnech jsme absolvovali výcvikový den pro hovawarty ve Spytě, sešlo se nás celkem málo, až mě to překvapilo, že je tak malý zájem. Nejdříve jsme všichni absolvovali poslušnost, Dizinka super a Bryta kupodivu taky! Obrany šly holkám taky skvěle. foto zde, video Disaster zde,  Bryta zde.

Chodíme na stopičky za barák na osení, už to chce vyrazit na nějakou loučku, jen to nemám v okolí řádně zmapované.

V sobotu jsem byla fotit na bonitacích ve Štěpánově a Dizinku jsem vzala sebou, nevadilo jí nic, byla uplně v pohodě, byl to příjemně prožitý den.

Máme potvrzené přihlášky na výstavu - Dizinka do štěňátek a Bryta do tř. otevřená....

 

 


1.4. 2011 O víkendu jsme pilně cvičili.

V pátekjsems holkama  vyrazila na stopu, našlápla jsem ji v osení vedle rušné silnice, kde přes most jezdila kupa aut. Dizinka absolvovala svůj první koláč video zde , příjemně mě překvapila, nechala jsem ji čuchat cca 7 minut, celou dobu byla naprosto soustředěná, krásně hlasitě nasávala….

Bryta,tamě nemile překvapila, stopu jsem ji udělala jednodušší, ale ona na to nějak dlabala, letěla a hlavu dolů se jí taky nechtělo dávat….

V sobotu, jsme s holkama vyrazily na cvičák do Skaličky, kde trénují záchranáři, ujala se nás skvělá výcvikářka   DitaFinsterle . Ukázala mi, jak mám s Dizinkou cvičit, co dělám špatně a jak mám pokračovat. Moc  jí děkuji, bylo to opravdu přínosné!!! Bryta si zase zkusila nové záchranářské překážky a další stopu, na které si trochu napravila reputaci, i když žádná sláva to nebyla….

V neděli jsme jeli spíš na výlet do Spyty seznámit Dízu s dalším cvičákem a s figurantem. Bylo vedro a holkám se to moc nelíbilo. Byly po cestě obě dvě tak trochu gumové J Ale i tak Dizinka měla zájem lovit hadřík a myslím, že se předvedla, jako nadějná obranářka J Na cvičáku měla parťačku o 14dní mladší, tak si holky spolu krásně zařádily a pak hurá do Rozkoše, osvěžit se po náročném výcviku, odpoledne jsme vyrazili na procházku na Biřičku, kde jsme se setkali ještě s Čikem, to byla mela – psiska do vody, z vody…sem tam J

foto :

obrany

Spyta

koupání


 

Socializace celý víkend :-)

V pátek jsme si Dizzy byli roznášet fáborky v lese na dětskou trať závodův orientačním běhu, pořádně ji zodpovědná funkce trhače fáborků ze všeho, kam je paníčka či páneček navázali, unavila a večer padla za vlast.

V sobotu ráno jsme vyrazili ještě překontrolovat, jestli jsou fáborky na místě a to už se všude pohybovalo spousta lidí, Dizzy byla nejdřív trochu vyjukaná, ale za chvilku se už v mase pohybovala s klidem a přehledem. Odpoledne absolvovala rodinnou oslavu.

V neděli nás čekal první společný cvičák, na cvičišti jsme pobyli asi je 30 minut. Dizzy vyzkoušela kladinu, krásně ji zvládala, pak chůzi u nohy a sedni lehni...a nakonec přetahování o šáteček... byla vyrovnaná a nic ji nerozhodilo, je to šikula. Odpoledne jsme vzali obě holky a jeli na výlet na Kunětickou horu, holky se vylítaly na loukách a Dizinku jsme uplně odrovnali...

Foto

ZDE a ZDE


Disaster - první den doma

Tak má náš nový přírustek první a náročný den v novém domově za sebou. Noc byla trochu rušnější, ale všechno jsme zvládli. Dnes jsme obě holky vzali na procházku do lesa. Dizzy byla živá, všechno okusovala. Odpoledne strávila s námi doma.
V podvečer jsme zkusily trochu pocvičit a Dizzy je opravdu úžasná, kontaktní a žravá :-))) Je to taky pořádný hlídač ;-) foto z prvního víkendu ZDE a ZDE


Akční víkend

V sobotu jsem s Brytou a hradeckou brigádou záchranářů vyrazila na nácvik ploch do krásné hradecké lokality Na Plachtě. Zkusily jsme si obě dvě něco. Bryta poprvé krátké odběhy s vyštěkáním figuranta a já figuranta nejprve na stromě, to byla celkem sranda, jelikož mám strach z výšek a ze stromů, a pak jsem si vyzkoušela ležícího spícího figuranta pod celtou... Byl to fajn den, krásné počasí, teplo a akce :-))
foto z ploch zde
V neděli jsme jako vždy vyrazily do Spyty. Nejprve jsme s Katkou,letos poprvé, vyrazily na stopy...no asi jsme ani neměly...pejsi tak nějak nestopovali...jediné, co je omlouvá je, že fučelo, pole bylo nějaké pohnojené a suché jak troud...
Reputaci si oba dva napravili na cvičáku, kdy se při obranách vytáhli... Bryta ještě jako perličku, asi aby pobavila přihlížející, kousla figuranta Honzu do zadku :-)))
Všem psům to šlo a můžete se podívat zde


Fotíme

jelikož máme nový foťáček a fotogenického psa, vyrážíme v podstatě každý den do luk či lesů fotit. včera jsme sebou vzali i klínek a trénovali náskoky :-)

tak mrkněte zde


Prokopka - nácvik sutin

V neděli jsme s Brytou zavítaly do Pardubic na trénink hradeckých kynologů záchranářů na sutiny  - Prokopka (mapka).

Prostory jsou zde rozlehlé a pekelně prašné! Všichni pejsci a pánečci byli šikovní, bylo na co koukat. Bryta se napoprvé po sutinách jen prošla a zaštěkala na figurantku Terezu Kejvalovou. Mě samotnou Bryta překvapila, že se v sutinách chovala v pohodě.

Máme spoustu fotek

zde

v rámci socializace sutiny navštívil i kejvalovský potěr z vrhu "D"

foto zde 

Byl to fajn den, plný prachu :-)))


Nedělní cvičák, sluníčko a konečně zase nějaké foto :-)

Tak jsme s Brytou tradičně navštívily cvičák ve Spytě, sluníčko za oknem slibovalo opravdu nádherný den...horší to bylo s teploměrem, teplota -12 °C  zase slibovala, že se rozhodně potit nebudeme!
Ve Spytě opravdu zima vykouzlila úžasné obrazy...sníh, námraza na stromech..slunce!
Poslušnost byla trochu horším standartem, ale obrany mě mile překvapily.... I Čiko výborně kousal. Přijeli se také mrknou Vítek, Danuška a Zira Gasko Prim..takže jsme  poklábosili a Vítek nám za odměnu nafoil super fotečky...
Mrkněte:foto
A mrkněte ještě na video naší zamilované dvojičky Bryty a Čika: videoZačal nám nový rok

a konečně se uklidnil všechen frmol kolem Vánoc a kolem stěhování. S Brytou opět pravidelně navštěvujeme cvičák. Minulý týden jsme plochu měli jeden veliký led, ale tento týden nás ve Spytě vítalo téměř jaro. Cvičila se poslušnost a Bryta byla skvělá, sledovala mě a svižně plnila všechny povely. Obrany byl prostě Brytin standart, ale snažíme se....už aby se dalo jít na stopy nebo spíš, už aby mě opustila stopovací lenost!

foto ze Spyty: http://cyrol.rajce.idnes.cz/Spyta_leden_2011/

 

 


 

Poslední adventní víkend strávený v Letňanech

tak jsme se rozhodly, že v sobotu vstaneme velmi brzy a vyrazíme společně s Katkou, Markem a Čikouškem na 1. ročník vánočního poháru, který pořádala chov. stanice Seahawk. Opravdu se mi nechtělo vylézt z vyhřáté postele v 5:30, ale nakonec jsem se donutila a v 6:15 už nás nabíralo autíčko s Macáčky :-) a hurá směr Praha, cesta naštěstí v pohodě, malý provoz, žádný led ani sníh na silnici...Před 8hod ranní jsme dorazili na vičák do Letňan..brrr byla pořádná kosa! Před 9tou bylo zahájení..bylo nás všech celkem dost, s Brytou jsme se přihlásily do kategorie ZZO a opravdu se "předvedly" :-))) Bryta občas dělala, že vůbec jako neví, co je to třeba povel lehni při odložení za chůze a nebo při povelu k noze , se nevim proč, řadila jinak než je zvyklá...hřebem byl aport, kdy pro něj sice vyrazila, ale cestou si ho házela a hrála si...zastavila se v polovině a čekala, že si s ní půjde panička hrát a nechápala, proč tam panička stojí a civí na ni... no takže jsme získaly jen 38 bodů a s velkým úspěchem zaujaly poslední místo :-D což se v závěru vyplatilo, ale o tom až dále...

Následovaly kategorie ZM ( kde soutěžil Čiko s Kačenkou) a pak ZVV1, nakonec přišla sranda kategorie...mám pocit, že se zúčastnili všichni a stálo to za tu srandu! První disciplína bylo přivolání na rychlost.... Bryta běžela jak o život..jo zdrhat jí totiž jde :-D druhé kolo bylo v podstatě taky přivolání na rychlost, ale ještě oživená o pití panáka ztuhlého vaječňáku....zkuste si pak zařvat na psa Bryto ke mně...zvládla jsem jen mávnout rukou a pooojď :-))) a poslední kolo bylo vypečené a jen pro pánečky, hod aportem do čtverce cca 50x50cm :-) sranda to byla náramná...s Brytou jsme zkončily 9 z asi 25 ale mezi hovíkama to bylo lepší..vepředu to byl samý atletický belgičák :-) Byl to skvělý den....vyhlášen byl každý, každý dostal cenu....ale nejlepší na tom byli ti, co v každé kategorii zůstali na posledních místech...ti totiž vyhráli naprosto výbornou domácí slivovici :-)) mňam, už se doma chladí! ještě děkuji moc fotografce Janičce, protože u jejich fotek jsem se pobavila podruhé...

http://jh-photos.rajce.idnes.cz/0013._Vanocni_zavod_v_Letnanech_II._-_18.12._2010/

 

http://jh-photos.rajce.idnes.cz/0012._Vanocni_zavod_v_Letnanech_I._-_18.12._2010/

 


Jak má člověk pocit, že pes půjde do guláše a jak ho pes dokáže přesvědčit, že to není dobrý nápad!

V uplynulém týdnu jsem se s Brytou vypravila na dvě stopy.... Nevím jestli mám rozepisovat průběh takové stopy, která vás dostane do kolen, ale bohužel v negativním slova smyslu :-) Prostě si představte, že si dáte výjmečně záležet s vyšlapáváním stopy, pečlivě uděláte lomy, položíte předměty...přesně si pamatujete, kde co je..pak přivedete nabušeného psa ke stopě a ten??....zuřivě vyrazí rychlostí světla cca ve směru stopy.... Za chvíli netušíte kdo jste, kde jste a čí jste a jen čekáte, až vás taky doběhnou plíce...pes pročesává celé pole...konec nějakým zázrakem nachází a vy si otíráte pot z čela a máte pocit, že tu blonďatou chlupatou kouli před vámi prostě naporcujete a hodíte do guláše!!! Ta potvora! Psa jsem odvedla ke kolíku, posbírala nenalezené předměty a kupodivu psa nezapomněla navždy u kolíku, ale odvedla ji do auta.... nemohla jsem to rozdýchat až do večera... to byla neděle a stímhle pocitem jsem s ní měla vyrazit ve čtvrtek, to je dnes na zkoušku FPr1... no jely jsme, bez nervů.... Ovšem stejně mě nervy nenechaly tentokrát být a nervozita se dostavila při nášlapu...mělo to za následek, že jsem netušila, kde jsem udělala lomy a kde je předmět....nicméně jsem vzala psa, představila se rozhodčí a Brytu přivedla k nášlapu....no a jaké překvapení? ....žádné! Bryta vyrazila rychlostí světla, ale přeci jen po stopě od záčátku do konce....stopu sice nevypracovala nijak zázračně, ale na to, že to byla naše první stopařská zkouška, že jsem byla nervozní a ona to moc dobře věděla a na to, co předvedla v neděli nemůžu být nespokojená! PROSTĚ BRYTA MĚ OHROMNĚ PŘEKVAPILA !! Zkoušku FPr1 jsme zvládly a můžeme se začít připravovat na vyšší... :-) to jsou ambice!Paníčka marodí a Bryta sbírá úsěchy :-)

Dnes jsme měla jet společně s Brytou na výstavu do Českých Budějovic, ale v pátek mě porazil nějaký zákeřný bacil a tudíž byla alespoň pro mě výstava pasé, ještěže mám takové skvělé kamarády, kteří se nebohého psa ujali a k její "obrovské" radosti ji dnes v 5 ráno u nás vyzvedli a absolvovali s ní a Čikem výstavu...Díky moc Kačko a především Marku za to, že jste to společně v tom kruhu tak báječně zvládli! Hned se mi udělalo lépe :-)
Takže krásný výsledek v obrovské konkurenci s krásným posudkem a známkou V4!


Speciální výstava hovawartů, houbaření a procházení 25.9.

Během uplynulých víkendů jsme si stihli pekelně zahoubařit a zúčastnit speciální výstavy hovíků v Kroměříži. Výstava probíhala tradičně v příjemné atmosféře, počasí se kupodivu vyvedlo. Sluníčko sice nesvítilo, ale bylo příjemných 20 stupňů. Ve třídě otevřené fen, nás bylo celkem 22 kousků, pan rozhodčí Kukla byl příjemný a milý jak k pejskům, tak k pánečkům. Náš výsledek byl krásný posudek se známkou VÝBORNÁ! O pořadí jsme neběhali, ale ambice na výbornou se splnily... takže spokojenost. cesta zpátky byla dlouhá...večer už se rozpršelo a do dneška vlastně nepřestalo...

V minulém týdnu jsme také konečně vyrazily na stopu s předměty....udělala jsem dvě stopy, jednu kratičkou s 5 předměty a druhou klasiku...dvakrát lomenou se třemi předměty...Bryta moc předměty neregistrovala, ale i tak po dlouhé době krásná stopa!

 


 

Návštěva beskyd, trocha cvičení a výletování po kopcích...

V pátek jsme hned po práci nasedli do auta a vyrazili směr Beskydy, tedy směr Třinec a Tyra , kde Anička Brázdová pořádala výcvikový tábor. Cesta byla dlouhá a náročná, především díky mému navigátorskému talentu a nedokonalé navigaci, kde tak nějak chyběla dálnice :-) takže jsme místo směr Frýdek Místek jeli směr Ostrava..no já si říkala, proč nám navigace ukazuje, že jedeme v poli, když jsme očividně jeli po dálnici...Chvíli jsem tápala, ale pak sama sebe ujistila, že se asi jedná o nějaký nový obchvat a že se určitě po chvilce zase vrátíme do správného směru...no nevraceli jsme se nikam...a když byla před námi cedule sjezd na Fulnek, bylo jasné, že jedeme jinám :-) zapojila jsem tedy všechny své orientační smysly a nakonec jsem nás, s minimálním počtem km navíc, navedla zpět do našeho směru... Zbytek cesty do Tyry už proběhl bez problémů.

Ubytováni jsme byli luxusně v chatičce dole, takže nám odpadlo stěhování věcí do kopce :-) Takže to byl fofr, příjezd-rychle Brytě postroj a rychle za Mírou Valentinem na obrany... pak skvělá večeře a zasloužený odpočinek.

 Ráno jsem se nedonutila vstát na stopy, takže jsem měli poklidné ráno a pak opět obrany. Míra i Lukáš jsou skvělí a dokáží fakt zázraky!!! Brytuška šla po obranách odpočívat a my jsme vyrazili do Třince na prohlídku úžasně budovatelského města s přenádhernou dominantou v podobě železáren..ale jo, i to mělo své kouzlo...Plni "kultury" jsme zatoužili po přírodě a vydali se tedy na Pustevny. Cesta rychle ubíhala a zvláště okolo přehrady Staré Hamry to bylo moc pěkné. Na Pustevnách bylo "nečekaně" spousta lidí, ale i tak stavby s prvky lidové architektury od arch. Jurkoviče okouzlí snad každého a výhledy na okolní kopce taky. Do Tyry jsme dorazili dost pozdě, tak tak jsme stihli večerní obrany...

V neděli ráno ještě poslední obrany, debata o tloušťce Bryty u snídaně a hurá domů.... O cestě zpět se raději nebudu rozepisovat, jelikož navigátor byl asi myšlenkama uplně jinde a celá posádka vozu mohla být ráda, že se vůbec dostala domů... I když jednu perličku si neodpustím.. To takhle jedete cestou z Tyry natankovat, zastavíte u stojanu, vystoupíte z auta a .... vedle vás přifrčí džíp, stáhne se okénko a uvnitř sedí takový ranař a křičí: " Vy máte fenu hovawarta, že jo? No já mám doma psa a je to takovej bejk, nechcete ji nakrejt? " Jeden fakt nevěří, co dokáže taková samolepka na kufru auta "Hovawart on board" Vskutku výborný zážitek...

FOTO_Z_BESKYD

 

 


Skály, stopy a výcvik...

V pátek jsme po dlouhé době zavítali na náš domovský hradecký cvičák, sice nám to zezačátku znepříjemňoval prudký déšť, ale za to se krásně vyčistil vzduch a pejsci, ale i pánečci ožili... Cvičení tedy probíhalo ve svižnějším tempu. Bryta poprvé od svých nemocí cvičila svižně a se zájmem, udělala mi radost! V sobotu jsme vyrazili na výlet do Polska a na Ostaš, krásná stolová hora nedaleko Police nad Metují, která skrývá úchvatná skalní městečka a jelikož počasí nevypadalo vábně, přilákaly skály minimum turistů, takže jsme si užívali prázdného lesa a skály byly téměř jen naše! Bryta byla šťastná lítala po skalách, nevynechala žádnou vyhlídku....výlet se opravdu vydařil! V neděli jsem se nedonutila vstát a vyrazit na cvičák, ale Brytu jsme nezanedbali a vyrazili na procházku do lesa...Bryta je v lese jak doma! Pak ještě následovala stopička, která proběhla za silného větru se čtyřmi předměty, Bryta si vedla bezvadně...předměty jí zatím nejdou, ale zapracujeme na tom.-..přeci jen, zkouška se blíží! FOTO ze skal ZDE

 


Bryta v lese a pánečci na dovče :-)

Minulý týden jsem Brytu předala rodičům, kteří se o ní týden starali, měla se báječně, protože horké dny strávila v lese nedaleko Hradce :-) zato pánečci se neskutečně pekli v překrásném srbském hlavním městě - Bělehradě :-) Město určitě stojí za návštěvu, jeho pěší zóna neskutečně žije! město má výbornou letní atmosféru, mohu jen doporučit! mrkněte na FOTO


 

Prodloužený víkend v Ráji a na cvičišti...

O prodlouženém víkendu jsme s Brytou a mamkou vyrazily na dámskou jízdu do Českého Ráje, penzion byl vzdálen cca 3 km od hradu Kost...Volné dny  jsme si náramně užily, jediné co nám malinko komplikovalo pohyb venku, bylo nesnesitelné vedro, Brytu dostihl lehký úžeh, ale už je zase OK.

DNES NÁS ČEKALA NAŠE DRUHÁ ZKOUŠKA ZZO, včera večer jsem pečlivě studovala zkouškový řád a sama sebe